Jak zmierzyć stopę?

W MY WISH stawiamy na komfort użytkowanych butów. Dlatego poniżej znajdziesz instrukcję pomiaru stopy, łydki oraz kilka cennych rad dotyczących korzystania z butów aby osiągnąć maksymalny poziom wygody.

Sprawdź jaki masz rozmiar stopy.

Sposób mierzenia stopy i dobrania odpowiedniego rozmiaru jest bardzo prosty. Będziesz do tego potrzebowała kartki papieru, ołówka oraz miarki. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją, pozwoli to określić odpowiedni rozmiar butów dla Ciebie. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: sklep@my-wish.pl

Instrukcja jak należy zmierzyć stopę i sprawdzić rozmiar dla butów My Wish

 1. Przygotuj ołówek oraz kartkę papieru, kartkę papieru połóż na twardej powierzchni.
 2. Połóż gołą stopę na kartce papieru i odrysuj dookoła. Ważne, aby ołówek był trzymany w pionie tj. pod katem 90 stopni do podłoża.
 3. Zaznacz ołówkiem piętę oraz najbardziej wystający punkt stopy z przodu.
 4. Zmierz w linii prostej (nie na skos) i porównaj z tabelą rozmiarów MY WISH widoczną w opisie każdego modelu.
 5. Powtórz czynność dla drugiej stopy.

Każdy model ma swoją tabelę rozmiarów w opisie

Zdarza się, że niektóre modele różnią się rozmiarem ze względu na unikatowy design. Dlatego proponujemy pozostać przy zazwyczaj kupowanym rozmiarze. 

Jeśli nadal nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać

Pamiętaj, że szyte przez nas buty są z najwyższej jakości skór naturalnych. Skóra naturalna ze względu na swoje właściwości dopasowuje się do kształtu stopy, także sugerujemy wybrać rozmiar mniejszy. Jeżeli jednak posiadasz szerszą stopę na podbiciu, proponujemy wybrać rozmiar większy.

Jeżeli jednak masz wątpliwości skontaktuj się z nami: sklep@my-wish.pl

Mierzenie tęgości stopy

Tęgość obuwia My Wish - każdy model obuwia możemy specjalnie dla Ciebie wyprodukować z dodatkowym poszerzeniem.

Nie martw się jeśli masz szerszą stopę lub haluksy - na pewno coś poradzimy.

Jak zmierzyć tęgość stopy?

Obwód mierzymy dookoła kości haluksowej, nie tylko z jednej strony. 

Pomiar wykonaj na stojącej, rozpłaszczonej stopie dookoła, mierząc ściśle metrem krawieckim.

Skonsultuj się z nami czy będziesz potrzebować dodatkowego poszerzenia.

Jeśli tak, przy zamówieniu zaznacz opcję dodatkową produktu.

Pomiar cholewy botków oraz kozaków

Zupełnie normalnym jest, że obwód łydki każdej z nas jest inny. Dlatego w sklepie MY WISH szyjemy kozaki oraz botki o różnych obwodach. Aby dokonać takiego zamówienia proponujemy skorzystać z poniższej instrukcji pomiaru nogi, która pomoże uszyć odpowiednie buty dla Ciebie.

Pamiętaj, że buty przygotowane pod indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotom ani wymianom na inne. W razie pytań skontaktuj się z nami: sklep@my-wish.pl

Instrukcja jak należy mierzyć tęgość łydki aby przygotować wygodne kozaki.

 1. Przygotuj centymetr krawiecki, kartkę papieru i długopis do notowania.
 2. Pomiar należy dokonać na stojąco aby łydka była prostopadle do twardego podłoża.
 3. Ważne! Centymetr krawiecki musi dobrze przylegać do nogi. Wymiar należy wykonać na opiętych spodniach. Będzie to gotowa miara do szycia butów.
 4. Zmierz obwód w trzech podanych niżej miejscach bez dodawania dodatkowej miary.
  -obwód na wysokości 30 cm od podłoża 1
  -obwód w najszerszym miejscu łydki 2 oraz na jakiej wysokości się znajduję od podłoża H
  -obwód na wysokości 40 cm od ziemi, gdzie będzie górna część cholewy 3
 5. Spisz wymiary następnie powtórz czynność dla drugiej nogi. Bierzemy pod uwagę większą łydkę.

Jak wygodnie nosić buty? Poradnik.

Kupiłam buty, niestety rozmiar jest troszkę za duży.

Prostym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie zapiętki, która dostajesz od nas w prezencie. Można również włożyć do buta specjalna wkładkę pod palce. Zapiętka taka jest także pomocna gdy buty są tęższe od stopy właścicielki.

Stopa nie przylega do buta, co teraz?

Zdarza się, że stopa nie przylega dobrze do wnętrz buta powodując szybkie zmęczenie nóg. Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy zastosować wkładkę profilowaną z łukiem, która podtrzymuję sklepienie stopy powodując idealne ułożenie i podtrzymanie stopy.

Mam bardzo wąską stopę, pomocy.

Problem ten często pojawia się przy butach na wysokim obcasie. Proponujemy kilka rozwiązań m.in. Zastosowanie żelowej półwkładki pod palce dostępne w sklepach. Taka wkładka przesunie stopę ku górze oraz spowoduję wrażenie, że obcas jest nieco niższy. Można także zastosować wspomnianą wcześniej wkładkę profilowaną z łukiem lub zupełnie nową wkładkę na całą długość buta.

ZOBACZ JAKIE MODELE POLECAMY NA WĄSKĄ STOPĘ

Buty są na mnie za ciasne, a z kolei większe będą z pewnością za duże.

Produkowane przez nas buty są wykonane ze skór naturalnych. Skóra naturalna ze względu na swoje właściwości dopasowuje się do unikalnego kształtu stopy. Na tęgość buty rozejdą się do 2-3 mm z każdej strony. Ewentualnie możesz buty oddać do szewca w celu tzw. „rozbicia”, taki zabieg pomoże zmiękczyć skórę aby jeszcze łatwiej poddała się pod kształt stopy. Skuteczne są także tzw. spreje rozciągające obuwie dostępne w sklepach.

But trze moją piętę i/lub kostkę.

Każda z nas ma unikalny kształt stopy, niestety może się zdarzyć, że w miejscu zginania na pięcie kończy się tył buta, a to powoduje obcieranie pięty. Kolejnym powodem obcierania pięty jest za duży rozmiar buta. Rozwiązanie jest niezwykle proste. Wystarczy zastosować specjalną wkładkę żelową, silikonową lub korkową pod piętę co spowoduje uniesienie stopy ku górze. Jeżeli wkładki nie pomagają można oddać buty do szewca, który „rozbije piętę”

W razie pytań zapraszam do kontaktu.